Sešlost ochotníků zaplní divadlo v Boleradicích

Boleradice (sol) – Již podruhé míří nejlepší ochotnické soubory Jihomoravského kraje na prkna Boleradického divadla, aby zde bojovala o postup na Národní přehlídku Krakonošův podzim ve Vysokém nad Jizerou. Ode dneška do neděle ochotníci odehrají devět představení na přehlídce nazvané Jarní sešlost.
Mezi adepty na postup bude patřit za domácí Divadelní soubor bratří Mrštíků, ktery’ se na festivalu představí se svou úspěšnou inscenací Noc pastýřů v režii Aleny Chalupové. O přízeň poroty se budou ucházet i loňští vítězové, soubor Prkno Veverská Bítýška. „Tento soubor přiveze tentokrát hned dvě inscenace, z nichž jedna je určena dětskému divákovi," prozradil šéf pořádajícího divadla Stanislav Svoboda. Třetím z velkých adeptů na postup je divadelní soubor Ořechov se svou komedií Paroháči.
„Divadlo je velmi nevyzpytatelné. Někdy se i zkušeným souborům může stát, že jim představení nevyjde podle jejich představ, a naopak méně známý soubor může překvapit skvělou inscenací. Proto jsme všichni zvědavi na další soubory z Jiříkovic, Bavor a Velatic, o kterých jdou už dopředu velmi dobré reference," láká Svoboda. Podle něj bude mít letošní přehlídka o třídu vyšší úroveň než ta loňská.
Podrobný program lze najít na webu www.boleradice-divadlo.cz.