Jarní sešlost nabídne kvalitu

BOLERADICE (had) – Pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Stanislava Juránka proběhne ve dnech 7. – 11. května v Boleradicích Krajská přehlídka
venkovských divadelních souborů-Jarní sešlost Boleradice 2008.
Již podruhé míří nejlepší ochotnické soubory Jihomoravského kraje na prkna Boleradického divadla, aby zde bojovala o postup na Národní přehlídku Krakonošův podzim ve Vysokém nad Jizerou.
O tom, kdo z šesti souborů postoupí z boleradické přehlídky bude rozhodovat tříčlená odborná porota. „Jstne rádi. že kromě nám dobře známé Lenky Lázňovské z pražské ARTAMY a Dušana Zakopala, místopředsedy Svazu českých divadelních ochotníků přijal naše pozvání i známý český teatrolog Prof. František Laurin, " prozradil jména porotců ředitel přehlídky Stanislav Svoboda. „Pan Laurin mimo jiné otec znárné české herečky Sabiny Laurinové, zavítá do Boleradic poprvé a podle svých slov se na naše divadlo moc těší. "
Mezi adepty na postup do Vysokého n. Jizerou budou patřit zcela určitě domácí divadelníci. DS bří Mrštíků se na festivalu představí se svou úspěšnou inscenací Noc pastýřů v režii Aleny Chalupové. O přízeň poroty se budou opět ucházet i loňští vítězové DS Prkno Veverská Bítýška. „Tento soubor přiveze tentokrát hned dvě inscenace, z nichž jedna je určena dětskému divákovi, " prozradil Stanislav Svoboda. Třetí z velkých adeptů na postup je DS Ořechov se svou třeskutou komedií Paroháči. „Divadlo je velmi nevyzpytatelné. Někdy, i zkušeným souborům se může stát, že jim představení nevyjde podle jejich představ a naopak méně známý soubor může překvapit skvělou inscenací. Proto jsme všichni zvědavi na další tři soubory z Jiříkovic, Bavor a Velatic, o kterých jdou už dopředu velmi dobré reference. Každopádně bude mít letošní přehlídka minimálně o třídu lepší úroveň, než vloni, " slibuje Svoboda.
Program festivalu doplní i dva hosté přehlídky. Na úvod to bude petický program Poudačky z Krkonoš, ve kterém Slávka Hubačíková z Vysokého přiblíží život typických krkonošských postaviček. A celý festival zakončí přední slovenský soubor Hladanie Tlmače. Více informací a podrobný program najdete na www.boleradice-divadlo.cz

Program Jarní Sešlosti – Boleradicé 2008
7. 5. 19.00 Poudačky z Krkonoš Slávka Hubačíková
                    Vision IIII DS DŽO Velatice

8. 5.  10.00 O Kulišákovi  DS Prkno V. Bítýška
          15.00 Fr.Vojcek (t33)  DS Prkno V Bíty’ška
          19.00 Mrtvý přišel na návštěvu Divadlo Stodola Jiříkovice

9. 5.   19.00 Noc pastýřů DS bří Mrštjků Boleradice

10. 5. 15.00 A vy jste kdo? DS Bavory
           19.00 Paroháči aneb Červené kalhoty DS Ořechov

11. 5. 17.00 Orchester Titanic DS HI’adanie Tlmače (SK)