Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/79541/virtual) in /data/web/virtuals/79541/virtual/www/wp-includes/blocks.php on line 532
Jarní sešlost se bude konat už podruhé – Boleradice

Jarní sešlost se bude konat už podruhé

BOLERADICE (had) – Již podruhé se sejdou v Boleradicích nejlepší ochotnické soubory Jihomoravského kraje na Krajské přehlídce venkovských divadelních souborů – Jarní sešlost Boleradice 2008. Od 7. do 11. května se na prknech boleradického divadla představí celkem šest souborů v sedmi inscenacích. Budou bojovat o postup na Národní přehlídku Krakonošův podzim ve Vysokém nad Jizerou.
Kromě domácího DS bří Mrštíků s úspěšnou inscenací Noc pastýřů v režii Aleny Chalupové, se představí také loňští vítězové přehlídky DS Prkno Veverská Bítýška. „Tento soubor přiveze tentokrát hned dvě inscenace, z nichž jedna je určena dětskému divákovi," prozradil ředitel přehlídky Stanislav Svoboda. „Z dalších účinkujících divadelním fanouškům určitě nemusím představovat divadelní soubory z Ořechova či Jiříkovic, které u nás už v minulosti vystupovaly a sklízely velký úspěch. Doplní je soubory z Bavor a Velatic, o kterých jdou už dopředu velmi dobré reference. Každopádně bude mít letošní přehlídka minimálně o třídu vyšší úroveň, než vloni," slibuje Svoboda.
Program festivalu doplní i dva hosté přehlídky. Na úvod to bude poetický program Poudačky z Krkonoš, ve kterém Slávka Hubačíková z Vysokého přiblíží život typických krkonošských postaviček. A celý festival zakončí přední slovenský soubor Hladanie Tlmače. Více informací a podrobný program najdete na www.boleradice-divadlo.cz.

Břeclavsko 16.4.2008