Starosta vypínal elektriku

BOLERADICE (špo) – Také v Boleradicích plánují výstavbu rodinných domků, aby v obci udrželi mladé lidi. Obec zasíťovala některé lokality, které jsou územním plánem určeny k výstavbě. "Částečně se jedná o obecní pozemky, některé si zájemci odkoupili od soukromých osob," vysvětlil starosta Jan Koráb.

Ceny pozemků, které obec nabízí k odprodeji jsou víc než příjemné. Za zasíťovaný metr čtvereční zaplatíte 175 Kč, za nezasíťovaný 35 korun! Zastupitelstvo podle starosty rozhodlo moudře: „Chceme, aby lidé do obce přicházeli, stavěli a žili tady."

Podpořit populační křivku v obci se prý obec snažila všemožnými způsoby. „Vypínali jsme v obci elektriku, aby lidi nekoukali na televizi, ale věnovali se jiným věcem, ale málem mě ukamenovali," smál se starosta.

S potěšením však konstatoval, že Boleradických pomalu, ale jistě přibývá. „Když jsem v roce 1990 nastupoval, bylo nás 789, nyní je nás zhruba o stovku víc. Přestože to vypadá dobře, není to bez vad na kráse. Ne všichni se v Boleradicích narodili a někteří z přistěhovaných se jen obtížně zapojují do obecní komunity. Každá obec tvoří jakousi rodinu, do níž někdo zapadne, jiný ne a někteří ani nemají zájem se začlenit," dodal starosta.

Týdeník Břeclavsko 13.2.2008