Divadelníci se inspirovali Hašlerem

BOLERADICE (ema) – Sobota bude v sále úřadu městyse patřit divadelníkům. Už počtrnácté pořádají svůj bál. Ten letošní ponese podtitul Praha Karla Hašlera.

Divadelní bály jsou vždy inspirovány nějakým zajímavým historickým obdobím, takže jeho pravidelní návštěvníci se mohli dostat například mezi obrozence a nebo také do císařské Vídně. Mottem letošního divadelního plesu je část Hašlerova textu: "… ty naše písničky jsou jako perličky na šňůrce navlečené, že tolik krásy v nich a že to velký hřích, že jsou tak pomíjené." V tomto duchu budou hrát, tančit a zpívat členové Salonního orchestru Brno a členové Divadelního spolku bratří Mrštíků Boleradice.

Ples začíná v 19.30, slavnostní zahájení ve 20 hodin charakterizuje píseň My jsme ti Pražáci, vltavská krev. Následují staropražské písničky k tanci, ve vystoupení Vítejte, pane Hašlere se objeví pražský písničkář osobně. Dále je v plánu Hašlerkové sólo, plesová lotynka, dámská volenka nazvaná Po starých zámeckých schodech, společný zpěv v části Ta naše písnička česká, tah tomboly a pak už plesání až do rána.

Speciálním bodem programu bude slavnostní křest knihy vydané ke 110. výročí divadla v Boleradicích.

Týdeník Břeclavsko 6.2.2008