Ubytovnu už otestovali

BOLERADICE (špo) – Dostavbě obecního úřadu v Boleradicích se nevyhnuly problémy. Dokonce bylo třeba vrátit část státní dotace. Vzhledem k nedostatku ubytovacích kapacit se je obec před časem rozhodla rozšířit půdní nástavbou nad restaurací. Ta je součástí komplexu radnice. O druhou část bývalé půdy se měl rozšířit stávající obecní úřad.

Původně měla být celá nástavba ubytovnou. Jenže už na začátku akce došlo k malému pochybení v jejím zadání. „Ze státního rozpočtu na ni mělo být uvolněno 9,5 milionů korun. Jenže státní peníze nelze používat na komerční účely, tedy ani na ubytovnu ne. Stát chtěl obci dotaci odebrat, nakonec bylo po intervencích dohodnuto, že peníze nebudou použity na výstavbu ubytovny, ale na rozšíření radnice o matriku, archiv, sklad, velkou zasedačku a rnístnost pro pečovatelku, kterou obec zaměstnává apod.," vysvětlil starosta Jan Koráb.

Ačkoliv se projekt přepracoval z původních 46 na 18 míst, dotace byla zkrácena a zbylo z ní 4,5 milionu korun. Vloni v listopadu byla ubytovna a nové prostory obecního úřadu zkolaudovány. „Vzápětí ubytovnu otestovali první vzácní hosté a to herci z hudebního divadla v pražském Karlíně, Jan Přeučil a spol. Nové místnosti obecního úřadu budeme ještě muset z příštího rozpočtu dovybavit," dodal starosta.

Nový život 17.1.2008