Polehrad vyšel

Vyšel Polehrad

S jarem se jakoby probudila činorodost spolků a tak v tomto čísle obecního časopisu najdete několik reportáží či alespoň zmínek o jejich akcích. S reportážemi z akcí a událostí je to jaksi nesnadné. Redakce Polehradu se nemůže (není to ani v jejich silách) účastnit všeho co se v Boleradicích či okolí šustne. Jednotlivé spolky a organizace si články píší samy a tak může někdy zapadnout i zajímavá událost jen proto, že se nenašel „psavec“ ochotný dát do emailu pár řádek a k tomu připojit pár fotek. Je to škoda.

Přiznám se, že jsem trochu vyčkával s vydáním časopisu. Mělo to svůj důvod v termínech akcí o druhém červnovém víkendu. Divadelní zájezd, Běh do lesa či Předhodové zpívání s BROLNem to je přece dobrý důvod posečkat. Snad mi to odpustíte.

Protože toto číslo Polehradu vychází před hody, dovíte se i jména všech stárkujících párů. Kolik že jich nakonec bude?  Přečtěte si článek Jánské hody od Lidky Klimešové a hned budete v obraze.

Co hledat v Polehradu v létě? Tedy léto teprve začne až za pár dní ale my už jsme napřed a přineseme vám pár pozvánek na akce v Boleradicích, které připravují místní spolky a organizace. Divadelníci ti už myslí na příští sezónu – v článku Ivy Kahounové najdete, co vše se chystá za oponou. Malá exkurze do historie od Petra Mrkvy by neměla ujít vaší pozornosti – dovíte se, kdo to byli Habáni a jakou stopu zanechali v Boleradicích. Historii je věnována i příloha časopisu od Jana Horáka.

Novinkou v tomto čísle je rubrika NA POSLEDNÍ CHVÍLI. Stává se, že uzávěrka časopisu se kryje s termíny zajímavých akcí nebo událostí a bylo by škoda se o nich nezmínit. Tak tedy na poslední chvíli a zcela výjimečně po domluvě je možné uveřejnit ještě nějaký ten malý příspěvek. Nakonec najdete i odkaz na zprávu z novin: Jihomoravskou vesnicí roku jsou sousední Morkůvky! Patří se pogratulovat všem Morkůveckým a starostce Brigitě Petrášové zvlášť za tento úspěch. A co na to naši zastupitelé?

Za redakční radu Jiří Janda

Polehrad – červen 2019